РЕЗИДЕНЦІЯ МИТРОПОЛИТІВ БУКОВИНИ І ДАЛМАЦІЇ
Pезиденція митрополитів Буковини і Далмації, в якій нині розташовано 4-й, 5-й та 6-й корпуси Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, – символ міста Чернівці та буковинського краю загалом.
Детальніше про історію й сьогодення університету
Детальніше про архітектурний ансамбль „Pезиденція митрополитів Буковини і Далмації”
Філологічний факультет розташовано в колишньому Семінарському корпусі (нині – 6-й навчальний корпус), який займає праве крило ансамблю резиденції (ліворуч від головного входу).
Первісно тут функціонувала духовна семінарія і православний теологічний факультет. (До речі, й сьогодні випускники спеціальності «Теологія» отримують диплом зразка Київської духовної академії, а також паралельно здобувають вищу світську освіту).
Історичний корпус семінарії, споруджений у формі літери «П», оточує семінарську церкву Трьох Святителів. Перший камінь у фундамент храму заклав владика Є. Гакман 3 (15) квітня 1867 р. Завдяки особливій архітектурі в церкві прекрасна акустика.
Бокові ризаліти Семінарського корпусу завершуються бюргерсько-німецькими «щипцями». Проте в центрі підіймається величне візантійське п’ятиглавіє, що створює романтично-піднесений образ будівлі, багатофункціональної за своєю сутністю, де поряд із навчальними аудиторіями знаходиться православний храм.
У внутрішньому дворику Семінарського корпусу можна помітити мотиви, запозичені в західноєвропейського романського стилю ХІ-ХІІ ст.
Глибоко продуманим є розміщення мозаїки на вікнах угорі над входом. Сонячної днини тут можна спостерігати захопливе світлове явище: промінець почергово переміщається, висвітлюючи лики апостолів, Богоматері, Ісуса-Вседержителя і, нарешті, Розп’яття.
Над оздобленням цього храму працювало кілька фахівців високого рівня. Ліпні прикраси для 12 капітелів вежі виготовила скульптор Анна Гофман. Семінарську церкву розписували маляр із Відня К. Йобст та буковинець Е. Бучевський. Пензлю К. Йобста, який працював над розписом резиденції впродовж 1877–1880 рр., належать темперні розписи з найвизначнішими біблійними сюжетами: Різдвом Христовим, Воскресінням і Сходженням Святого Духа; а також чотирма євангелістами (його авторство засвідчене підписом, уміщеним під кожним із розписів). Е. Бучевський розмалював інтер’єр храму чудовими декоративними орнаментами.
Церква Трьох Святителів
Як і домашню церквy, Трьохсвятительський храм було освячено Митрополитом Сильвестром Мораріу-Андрієвичем 15 (27) липня 1882 р. на честь визначних християнських богословів, отців Церкви і святителів Вселенських: Василія Великого, Іоанна Златоуста і Григорія Богослова.
У радянський період, коли культову споруду було закрито, керівництву університету вдалося зберегти прекрасні розписи та іконостас від знищення, тож ця краса дійшла до нашого часу в первозданному вигляді.
Зараз у церкві відновлені церковні співи і богослужіння, які так само проводять студенти-теологи та їх духовні наставники-викладачі. 3 особливою врочистістю 12 лютого відзначається храмове свято. У храмі здійснюють таїнства хрещення і вінчання.