
- пʼятниця, 8 листопада 2024 р.
- Співпраця
Професія філолога надзвичайно багатогранна і перспективна. Випускники філологічного факультету працюють не лише в освітній сфері, а й знаходять своє місце в медіа, туризмі, культурі. Навчальна дисципліна «Вступ до спеціальності» дозволяє скласти цілісне уявлення про обраний фах, оскільки у її межах передбачено цікаві зустрічі, презентації, відвідування культурно-мистецьких установ, виконання творчих завдань тощо. Уже традиційно студенти-першокурсники спеціальності «Середня освіта (Українська мова та література)» і «Філологія (Українська мова та література)» відвідують Буковинський центр культури та мистецтва, де знайомляться з особливостями роботи цього закладу, експонатами з приватної колекції заслуженого діяча мистецтв України, етнографа, майстра народної творчості Миколи Шкрібляка, слухають лекції та беруть участь в етнографічних студіях.
У середовищі мистецьких скарбів, серед розкішних гуцульських ліжників, 5 листопада 2024 року відбулося завершальне лекційне заняття зі «Вступу до спеціальності» у формі «лекція вдвох», яке провели кандидатки філологічних наук, зокрема випускниця філологічного факультету, завідувачка науково-методичного відділу дослідження та популяризації традиційної культури Іванна Стеф’юк та викладачка кафедри української літератури й методистка БЦКМ Ольга Меленчук. «Лекція вдвох» – одна з ефективних форм навчання, що заразом сприяє активізації науково-дослідної роботи студентів, закладає основу для самостійних пошуків.
Лекція була присвячена здобуткам у галузі фольклористики відомих буковинських письменників, фольклористів та етнографів, зокрема Сидора Воробкевича, Раймунда Фрідріха Кайндля, Юрія Федьковича, Корнила Ластівки, Михайла Івасюка, Івана Безручка, Авксентія Яківчука, Івана Середюка, Василя Костика та ін. Окремо йшлося про етнографічну та фольклористичну діяльність колишніх співробітників БЦКМ (у радянський період – Обласний будинок народної творчості, заснований 1940 р.) – Івана Середюка та Авксентія Яківчука, до слова, випускників філологічного факультету Чернівецького університету. Крім того, Ольга Меленчук розповіла про специфіку й особливості архівно-пошукової роботи щодо відкриття ім’я і творчої спадщини Івана Середюка.
Натомість Іванна Стеф’юк поділилася досвідом експедицій, розповіла про особливості спілкування з носіями традиції та збирання фольклорного матеріалу, вивчення традиційної культури національних спільнот краю й підкреслила, що все це є важливим джерелом інформації для написання наукових статей, етнографічних розвідок та культурологічних есеїв.
Кандидатка філологічних наук
Ольга Меленчук