Перейти до основного вмісту
Круглий стіл з нагоди ювілею Елеонори Соловей

З ініціативи професора кафедри історії української літератури та компаративістики Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, доктора філологічних наук Олега Анатолійовича Рарицького, котрий перебуває нині в лавах ЗСУ, спільно з Науково-дослідним центром огієнкознавства і Навчально-науковою лабораторією літературного краєзнавства 6 листопада 2024 року було організовано круглий стіл на тему: «Елеонора Соловей як інтерпретаторка й дослідниця творчості В. Свідзінського» з нагоди 80-річчя відомої української літературознавиці, критикині, авторки численних ґрунтовних наукових студій, що відзначаються своєю актуальністю, новизною і є авторитетними джерелами з історії вивчення важливих питань українського літературознавства, випускниці філологічного факультету Чернівецького університету.

У круглому столі взяли участь провідні українські вчені в галузі українського літературознавства, колишні учні та друзі Елеонори Степанівни. Серед почесних гостей – генеральний директор-художній керівник Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької, режисер та сценарист Василь Вовкун, письменник Василь Горбатюк, актриса Галина Стефанова, науковиця Мирослава Пінковська.

З вітальним словом, про особисті взаємини та наукові зацікавлення ювілярки виступили професор Дрогобицького державного університету імені Івана Франка й університету ім. Марії Кюрі-Склодовської у Любліні Ігор Набитович, професор кафедри української мови та літератури Ізмаїльського державного гуманітарного університету Галина Райбедюк, завідувач відділу національної бібліографії у НБУ імені В. Вернадського, професор Сидір Кіраль, доцентка кафедри української літератури та компаративістики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Ганна Синьоок, літературознавиця Антоніна Тимченко.

У роботі круглого столу на пошанування постаті Володимира Свідзінського та з нагоди ювілею дослідниці його біографії і творчості взяла участь учениця Елеонори Соловей, колишня аспірантка Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, викладачка кафедри української літератури ЧНУ імені Юрія Федьковича, кандидатка філологічних наук Ольга Меленчук.

Захід проводили у форматі онлайн і офлайн, тому всі охочі мали змогу долучитися до цікавої розмови про постать Володимира Свідзінського у викладі докторки філологічних наук, професорки Елеонори Соловей. Дослідниця зосередила увагу на біографічних деталях поета доби «Розстріляного відродження», а головно йшлося про знакові місця Володимира Свідзінського в його улюбленому Кам’янці-Подільському, з яким було пов’язано значний період його життя.

У своєму виступі О. Меленчук акцентувала на буковинсько-подільських координатах Е. Соловей. Йшлося як про особисте знайомство з дослідницею спадщини С. Єфремова й науково-дослідну співпрацю, а також і про відомих буковинців – Анатолія Добрянського та Богдана Мельничука, котрих з відомою науковицею поєднала не тільки рідна альма-матер, робота в редакції газети «Радянська Буковина», а й дружба, яка сягає більше півстолітнього періоду. Професор Богдан Мельничук вдячний своїй подрузі за публікацію й відкриття імені письменника і бібліографа, його земляка Юрка Никифорука. Він свого часу приятелював із Володимиром Свідзінським, відомим під псевдонімом Юрко Мережаний, родом із села Олешків Снятинського району. 

О. Меленчук коротко окреслила ранній період науково-творчих пошуків Елеонори Соловей, зміст її публікацій у газеті «Радянська Буковина» упродовж 1960 – 1970 рр., також розповіла про творчі зустрічі з дослідницею й презентації її книг у Муніципальній бібліотеці імені Анатолія Добрянського та на філологічному факультеті Чернівецького університету тощо.  

 Більш детально із виступами учасників круглого столу можна ознайомитися, переглянувши відеозапис на каналі «Ютуб»: https://www.youtube.com/watch?si=2uBCmxBUBdFxwq9I&v=35VzXB4SMzU&feature=youtu.be

Кандидатка філологічних наук
Ольга Меленчук

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності