«Такого чоловіка треба пошукати!»: вітання ювілярові у «Нашому голосі»
- середа, 29 січня 2025 р.
- Вітання
З нагоди 70-річчя доктора філологічних наук, професора кафедри української літератури Володимира Антофійчука вітають колеги з Румунії на сторінках часопису "Наш голос".
Никифор Томашук – один із перших кандидатів наук на Ратнівщині. Сторінки життя науковця і викладача з простої селянської сім'ї
- четвер, 26 грудня 2024 р.
- Літновини
Щиро дякуємо пані Марії Лях за цікавий матеріал про колишнього доцента кафедри української літератури Никифора Томашука у районній громадсько-політичній газеті "Ратнівщина". Кілька місяців тому, готуючи статтю про довгожительку з Лучичів Ганну Томашук, випадково почула від її родичів, що у їхній родині був визначний український науковець і літературознавець Никифор Олександрович Томашук, про якого сьогодні на Ратнівщині практично ніхто нічого не знає...
Щиро вітаємо Захарюк Наталію Сергіївну та Савчук Анастасію Іванівну з відзнакою!
- пʼятниця, 22 листопада 2024 р.
- Вітання
20 листопада 2024 року у кіноконцертній залі "Чернівці" відбулося свято молодості та натхнення. 3 нагоди Міжнародного дня студента Чернівецька міська рада нагородила найкращих студентів міста, відзначивши їхні досягнення у наукових здобутках, творчій та громадській діяльності, а також внесок у розвиток міста.
Круглий стіл з нагоди ювілею Елеонори Соловей
- пʼятниця, 8 листопада 2024 р.
- Події
З ініціативи професора кафедри історії української літератури та компаративістики Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, доктора філологічних наук Олега Анатолійовича Рарицького, котрий перебуває нині у лавах ЗСУ, спільно з Науково-дослідним центром огієнкознавства і Навчально-науковою лабораторією літературного краєзнавства 6 листопада 2024 року було організовано круглий стіл на тему: «Елеонора Соловей як інтерпретаторка й дослідниця творчості В. Свідзінського» з нагоди 80-річччя відомої української літературознавиці, критикині, авторки численних ґрунтовних наукових студій, що відзначаються своєю актуальністю, новизною і є авторитетними джерелами з історії вивчення важливих питань українського літературознавства, випускниці філологічного факультету Чернівецького університету.
Лекція вдвох у Буковинському центрі культури і мистецтва
- пʼятниця, 8 листопада 2024 р.
- Співпраця
Професія філолога надзвичайно багатогранна і перспективна. Випускники філологічного факультету працюють не лише в освітній сфері, а й знаходять своє місце в медіа, туризмі, культурі. Навчальна дисципліна «Вступ до спеціальності» дозволяє скласти цілісне уявлення про обраний фах, оскільки у її межах передбачено цікаві зустрічі, презентації, відвідування культурно-мистецьких установ, виконання творчих завдань тощо.
ЛІТЕРАТУРНІ ДІАЛОГИ З РОКСОЛАНОЮ ЖАРКОВОЮ
- четвер, 7 листопада 2024 р.
- Події
4 листопада 2024 року на філологічному факультеті відбулася творча зустріч з українською письменницею, літературознавицею і критикинею, дослідницею творчості Ольги Кобилянської, Лесі Українки, Уляни Кравченко, Івана Чендея, кандидаткою філологічних наук РОКСОЛАНОЮ ЖАРКОВОЮ.
Науковий семінар кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства: Світлана Вардеванян
- понеділок, 4 листопада 2024 р.
- Співпраця
31 жовтня 2024 року відбувся науково-методологічний семінар кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства Львівського національного університету імені Івана Франка за участю кандидатки філологічних наук, асистентки кафедри української літератури Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Світлани Вардеванян.
Міжнародний симпозіум «Румунсько-українські відносини. Історія та сучасність»
- понеділок, 4 листопада 2024 р.
- Події
30-31 жовтня у місті Сату-Маре відбувся XII міжнародний симпозіум «Румунсько-українські відносини. Історія та сучасність», організований Союзом українців Румунії в партнерстві з Повітовим музеєм.
Воркшоп для студентів студентів Острозької академії
- понеділок, 28 жовтня 2024 р.
- Співпраця
Протягом 23-25 жовтня представники Студентського парламенту філологічного факультету реалізовували проєкт міжуніверситетського студентського обміну із Інститутом соціально-гуманітарного менеджменту Острозької академії.
Зустріч із відділом міжнародних зв'язків
- четвер, 24 жовтня 2024 р.
- Події
23 жовтня відбулася зустріч представників відділу міжнародних зв'язків Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича зі студентами та викладачами філологічного факультету.
Екскурсія по чернівецькому некрополю
- середа, 23 жовтня 2024 р.
- Події
Вивчати історію, культуру, мову і традиції не лише із навчальних посібників та наукової літератури, а безпосередньо через наочність, така нагода випала для студентів першого і третього курсів філологічного факультету спеціальності «Середня освіта» та «Філологія», котрі разом із викладачками кафедри сучасної української мови і кафедри української літератури Аллою Антофійчук та Ольгою Меленчук 22 жовтня 2024 року відвідали міське комунальне підприємство «Історико-культурний заповідник “Кладовища по вул. Зеленій”», до якого належать два старовинні цвинтарі – єврейський та християнський.
Федьковичеві наукові читання
- середа, 23 жовтня 2024 р.
- Події
Філологічний факультет, зокрема кафедра української літератури, звідки бере витоки федьковичезнавство як наука, продовжує відзначати 190-річчя від дня народження українського письменника, видатного педагога і просвітителя Буковини Юрія Федьковича та з цієї нагоди 22 жовтня 2024 року було проведено наукові читання, які об’єднали науково-освітянську спільноту Буковини.
Відкрита лекція Альберта Новацького
- понеділок, 21 жовтня 2024 р.
- Співпраця
18 жовтня спільнота філологічного факультету мала унікальну можливість побувати на онлайн-лекції на тему «Рецепція російсько-української війни в польській літературі та журналістиці» авторитетного польського літературознавця, автора монографії «"Myśli pod prąd”.
Слово Федьковича устами студентів
- середа, 16 жовтня 2024 р.
- Події
З нагоди 190-річчя від дня народження видатного українського письменника, педагога, просвітителя, громадського діяча Юрія Федьковича, патрона Чернівецького університету, на Буковині відбулося чимало літературно-мистецьких та культурно-просвітницьких заходів, які об’єднали поціновувачів високого таланту Буковинського Соловія.
ПОЕТИЧНО-ПІСЕННЕ ТЯЖІННЯ СТОЛИЧНОГО ТРІО
- пʼятниця, 11 жовтня 2024 р.
- Презентації
Поділитися музичною і літературною творчістю, власними спогадами й роздумами про сьогодення та подарувати книжкові видання, а головно позитивні емоції, у студентську аудиторію завітали: Тетяна Пишнюк-Фольварочна, українська письменниця, очільниця Київської організації НСПУ; Ніна Шаварська, доктор філософії, радіожурналістка, українська поетеса, директорка Будинку письменника в м. Київ та Світлана Кас’яненко, заслужена діячка естрадного мистецтва України, поетеса-пісняр, виконавиця авторських пісень, очільниця мобільної концертної волонтерської групи «Вольниця».