
- четвер, 5 жовтня 2023 р.
- Літстудія ім. С. Будного
Символічно перше у 2023 – 2024 навчальному році засідання літературної студії імені Степана Будного відбулося 4 жовтня, у 148-му річницю з дня заснування Чернівецького університету. Примітно, літстудія поповнилася новими учасниками з числа студентів філологічного факультету першого та другого курсів не лише залюблених у літературу, а й творців власного художнього слова.
Зустріч-знайомство провели багаторічний керівник літературної студії імені Степана Будного, доктор філологічних наук, професор кафедри української літератури Богдан Мельничук та кандидатка філологічних наук Ольга Меленчук, котрі в розмові з літстудійцями згадали історію розвитку університетської літстудії та імена відомих вихованців, визнаних майстрів художнього слова.
Натомість студенти, презентуючи власну творчість, розповіли про себе, свої захоплення та висловили бажання вчитися і розвивати творчі здібності. Щоправда, не лише авторська поезія звучала, а й пісні, як наприклад, студентки другого курсу Юліани Якименко, родом із села Сопів Коломийського району Івано-Франківської області, котра днями випустила кліп з авторською піснею «Доля». У творчому доробку Юліани є ще декілька студійних пісень, створених на власну музику і тексти. У шкільні роки Юліана навчалася у музичній школі, тож свою першу пісню під супровід бандури дівчина написала у чотирнадцятирічному віці.
Віршує зі шкільних років і студентка-першокурсниця Софія Істратій з Кривого Рогу. Дівчина зізналася, що писала раніше російською і лише недавно повністю перейшла на українську мову. Софія, читаючи власні вірші, зауважила, що окремі з них увійшли до поетичного циклу «Дзвінкі шепотіння», який був представлений на захисті робіт з літературної творчості Малої академії наук, де посіла друге місце на обласному рівні.
У п’ятому класі надрукувала свій перший вірш студентка-першокурсниця Яна Колядницька з Чернівців, випускниця ліцею №13. До всього, студентка поділилася своїми літературними вподобаннями, орієнтиром для котрої слугує творчість Богдана-Ігоря Антонича, Олени Теліги та сучасних авторів.
Початок повномасштабної російсько-української війни став імпульсом до літературної творчості для студентки-першокурсниці Ганни Ліщук, випускниці Чернівецького ліцею №18, котра, окрім того, чудово малює та займається графічним дизайном.
Землячка відомої буковинської поетеси та новелістки Анни Дущак, студентка другого курсу, голова Студентського парламенту філологічного факультету Наталія Захарюк із села Тисовець Чернівецького району, читаючи власні вірші, зазначила, що прагне удосконалювати написане, тому й долучилася до роботи літературної студії. До речі, Наталію одноголосно обрали старостою літстудії, а її заступницею стала Софія Істратій.
Наступне засідання літературної студії імені Степана Будного відбудеться через два тижні.
Ольга Меленчук,
кандидатка філологічних наук,
асистентка кафедри української літератури