На філологічному факультеті відбулася презентація книги спогадів "Ярослава"
- пʼятниця, 9 травня 2025 р.
- Презентації
7 травня 2025 року на філологічному факультеті відбулася презентація книги «Ярослава», присвяченої кандидату філологічних наук, доценту кафедри української літератури Ярославі МЕЛЬНИЧУК. Видання вміщує спогади про літературознавицю, її вибрані статті та бібліографію.
Співчуття...
- середа, 16 квітня 2025 р.
- Літновини
Колектив кафедри української літератури з глибоким сумом сприйняв звістку про відхід у вічність видатного фольклориста, професора, завідувача відділу в Інституті народознавства НАН України Василя Васильовича Сокола.
Вітаємо з перемогою в конкурсі есе!
- вівторок, 15 квітня 2025 р.
- Вітання
Вітаємо переможців VII Міжнародного конкурсу есе учнівської та студентської молоді «Мій Шевченко» - студенток 2 курсу Ліну Ботнар та Ірину Пентелюк!
Книга як індикатор пам’яті
- субота, 12 квітня 2025 р.
- Презентації
Вона покинула цей світ у віці Тараса Шевченка, Бориса Грінченка, Василя Стуса, – тоді, коли життя колоситься своїми щедрими ужинками, а ще багато про що мріється, визріває у планах, чому так і не судилося здійснитися у вихорі непідвладної смерті. Яскраву, неповторну, талановиту Ярославу Богданівну Мельничук (25. 07. 1975 – 22. 12. 2022) – кандидатку філологічних наук, членкиню НСЖУ (2014) і НСПУ (2015), пам’ятає кожен, хто був дотичний до її непересічної особистості.
Запрошуємо взяти участь у засіданні літературної студії імені Степана Будного
- понеділок, 24 березня 2025 р.
- Літстудія ім. С. Будного
27 березня о 14:30 відбудеться засідання літературної студії імені Степана Будного. Запрошуємо всіх охочих!
Профорієнтаційна зустріч із випускниками Погорілівського ЗЗСО
- пʼятниця, 14 березня 2025 р.
- Співпраця
12 березня 2025 року у Погорілівському ЗЗСО відбулася профорієнтаційна зустріч викладачів кафедри української літератури (кандидати філологічних наук Лариса Маркуляк, Валентин Мальцев, Василь Костик, Ольга Меленчук) з випускниками школи, майбутніми абітурієнтами.
Педагогічно-викладацька конференція на базі Погорілівського ЗЗСО
- пʼятниця, 14 березня 2025 р.
- Співпраця
Початок 2025 року ознаменувався розширенням співпраці філологічного факультету, зокрема кафедри української літератури, із закладами загальної середньої освіти Буковини. Підписання договору про співпрацю з Погорілівським ЗЗСО Юрковецької ОТГ Чернівецької області, спонукало колектив науковців та педагогів до спільного проведення педагогічно-викладацької конференції, яка відбулася 12 березня 2025 року, на тему: «Співпраця органів учнівського самоврядування, педагогічного колективу, закладів вищої освіти, краєзнавчого музею як важливий чинник розвитку творчої особистості сучасного школяра у системі нової української школи», під час якої визначили координати партнерства.
Зустріч із Василем Махном: розмова про літературу і дещо інше
- четвер, 13 березня 2025 р.
- Оголошення
Кафедра української літератури філологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича запрошує студентів, викладачів і всіх зацікавлених на зустріч із письменником і перекладачем Василем Махном, яка відбудеться 18 березня 2025 року о 14:30 в VІ корпусі університету (вул. Коцюбинського, 2) в авдиторії 66 у змішаному форматі.
Шевченківський конкурс – 2025
- пʼятниця, 7 березня 2025 р.
- Події
6 березня 2025 року відбувся фінал конкурсу читців української поезії, присвяченого 211-й річниці від дня народження Тараса Шевченка. Слово Кобзаря та улюблених українських поетів символічно звучало у Шевченківській залі, де усіх учасників привітала голова журі, доцентка кафедри української літератури Лариса Василівна Маркуляк.
Перегляд ОПП "Українська мова та література" 2025 р.
- понеділок, 3 березня 2025 р.
- Оголошення
Запрошуємо до обговорення ОПП "Українська мова та література" (спец. А4 "Середня освіта (Українська мова і література)")
«Щоб стати письменником, повинні бути дві речі: нутро і майстерність»
- пʼятниця, 28 лютого 2025 р.
- Літстудія ім. С. Будного
26 лютого 2025 року відбулося чергове засідання літературної студії імені Степана Будного, у якому взяли участь викладачі кафедри української літератури, зосібна кандидатка філологічних наук, членкиня Національної спілки письменників України Ольга Василівна Меленчук (заступник голови), завідувач кафедри української літератури, кандидат філологічних наук, доцент Валентин Сергійович Мальцев, професор, доктор філологічних наук, член Національної спілки письменників України Борис Іванович Бунчук та студенти філологічного факультету.
На філологічному факультеті стартував перший тур Шевченківського конкурсу
- пʼятниця, 28 лютого 2025 р.
- Події
Цьогоріч у конкурсі на краще читання української поезії з нагоди 211-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка взяли участь понад тридцять учасників з різних факультетів нашого університету та Відокремленого структурного підрозділу «Фаховий коледж ЧНУ імені Юрія Федьковича».
Зустріч студентів-бакалаврів із проєктною групою освітньо-професійної програми «Українська мова та література» спеціальності 035 Філологія
- четвер, 27 лютого 2025 р.
- Події
27 лютого 2025 року відбулася зустріч членів проєктної групи освітньо-професійної програми «Українська мова та література» спеціальності 035 Філологія бакалаврського рівня освіти зі студентами 103 та 303 груп філологічного факультету.
Практика як етап професійного становлення майбутніх учителів
- пʼятниця, 14 лютого 2025 р.
- Події
17 лютого студенти 3 і 4 курсів спеціальності «Середня освіта» розпочинають виробничу педагогічну практику в закладах загальної середньої освіти. Для них це надзвичайно важливий етап, який дозволить на кілька тижнів повноцінно «приміряти» роль учителя-словесника.
Перший етап у практичній підготовці для студентів ІІ курсу спеціальності «Середня освіта»
- четвер, 13 лютого 2025 р.
- Події
13 лютого 2025 року відбулася настановна конференція для студентів 2 курсу за напрямом «Середня освіта (українська мова та література)» денної та заочної форм навчання щодо проходження ознайомлювальної педагогічної практики, яка посідає важливе місце в системі підготовки майбутнього вчителя-словесника, оскільки є органічною складовою освітнього процесу, забезпечуючи поєднання теоретичної підготовки студентів з педагогічних та фахових дисциплін із їх практичною діяльністю в школі.